Šiaulių moksleivių namai

Kiekvienas atras savo talentą.

Stovykla „TRYS DIENOS, DVI NAKTYS VIRVYTĖJE“

Stovykla „TRYS DIENOS, DVI NAKTYS VIRVYTĖJE“

Šiaulių moksleivių namų ugdytiniai ir vadovai birželio 20-22 dienomis stovyklavo stovykloje „Virvytė“. 100 vaikų kūrybiškai ir aktyviai leido  tris dienas gamtos apsuptyje. Stovykla įsikūrusi Mažeikių rajone, Viekšnių seniūnijoje, Užventės kaime, ant Virvytės upės kranto.  Į šią stovyklą, trimis autobusais suvažiavo, Moksleivių namų būrelių, kolektyvų, studijų ugdytiniai. Vieni jų – puikūs aktoriai, kiti – talentingi šokėjai, treti – geri dainininkai, dar kiti – puikūs rankdarbių meistrai ir dailininkai. Stovyklos idėja buvo ne tik aktyvus ir turiningas laisvalaikis, bet ir Moksleivių namų ugdytinių subūrimas bendrai veiklai, tarpusavio bendravimui ir bendradarbiavimui.

Vaikai apsigyveno stovyklos daugiabutyje po 2,3,4 kambariuose. Džiugu, kad kiekvienas čia galėjo jaustis lyg namuose. Kai kuriems vaikams, teko tikras iššūkis patiems apsivilkti patalynę ir savarankiškai rūpintis kambario tvarka ir švara.
 Stovykloje buvo 9 būriai, kurių kiekvienas turėjo savo pavadinimą („Pupikės“, „Komanda X“, „Aukštyn“…). Čia pasireiškė vaikų kūrybingumas bei fantazija.  Stovyklos atidarymo šventėje kiekvienas būrys paruošė prisistatymus, nupieštas būrio vėliavas, kurios išdidžiai plevėsavo medžių paunksmėje.
Gilų prisiminimą vaikams paliko stovyklautojų krikšto staigmena –  apliejimas vandeniu kibirais nuo gyvenamojo pastato stogo. To tai jau tikrai nė vienas stovyklautojas nesitikėjo. Šlapi rūbeliai ir patirtas netikėtumo jausmas, vaikams dovanojo džiugesį ir laimę.
Smagu,  kad stovykloje vaikai  galėjo atrasti savo širdžiai mielą veiklą.  Vieni žaidė krepšinį,  futbolą, sportavo sporto salėje, aktyviai dalyvavo estafečių rungtyse. Čia ne tik buvo galima dalyvauti įvairiose sportinėse rungtyse, bet ir aktyviai „sirgti“ už savo būrio komandą.   Norintieji paplaukioti baidarėmis ar vandens dviračiais būriavosi ant upės kranto. Adrenalino mėgėjams buvo puiki pramoga leistis lynu virš Virvytės upės. 
Pats netikėčiausias stovyklos renginys buvo naktinis žygis, kurio metu vaikai su vadovais klajojo po stovyklos teritoriją, kur tykojo įvairūs pavojai. Įspūdingai nakties tamsoje atrodė ant supuoklių besisupančios „šmėklos“, ar netikėtai po kojomis besimėtantys vaikiški bateliai. Jaukumo tą naktį stovyklavietėje tikrai trūko, tačiau, įsikibus į šalia esančio draugo ranką, buvo drąsiau žengti į priekį.
Stovyklos uždarymo šventėje buvo apžvelgtos vykusios veiklos, dalintąsi įspūdžiais.   Moksleivių namų administracijos dovanos – pliušiniai zuikiai, vaikams ilgai primins patirtus įspūdžius šioje stovykloje.  Atsisveikinat su stovyklos draugais ir vadovais, ne vienas stovyklautojas braukė ašaras ir glaudė vienas kitą glėbyje. Žavu, kad per tokį trumpą laiką, vaikams pavyko susigyventi, lyg viena didelė šeima.
                                                                                                                                                                                                                         Renginių organizatorė Laura Pikelienė

Scroll To Top