ORINTA TERMINAITĖ

Į šiuolaikinių šokių kolektyvą „Asorti“ pirmą kartą atėjau 6 klasėje. Ir tai buvo vienas geriausių sprendimų mano gyvenime, dėl kurio labai džiaugiuosi. Šokiai tapo ne tik hobiu ir popamokine veikla, bet ir didele mano gyvenimo dalimi. „Asorti“ kolektyvas buvo antroji mano šeima, ten sutikti žmonės tapo mano draugais ir už repeticijų salės durų ir yra mano gyvenime iki šiol.  Šiame kolektyve aš išmokau ne tik šokti, judėti, jausti muziką bet ir tokių dalykų, kurie suformavo mano asmenybę vėlesniame gyvenime. Supratau kaip svarbu gera komanda, atmosfera, bendravimas, darbas dėl bendro tikslo, pasitikėjimas vienas kitu, siekimas bendro rezultato. Taip pat suvokiau, ką reiškia atsakomybė, punktualumas, aktyvus gyvenimo būdas, pasitikėjimas savimi, turėjau galimybę išreikšti kūrybiškumą, organizuoti. Popamokinė veikla išmokė kaip susidėlioti prioritetus, kaip planuoti laiką ir spėti daug dalykų vienu metu. Todėl niekada neturėjau problemų dėl mokslų ir papildomų veiklų derinimo. Šokiai suteikė galimybę pakeliauti po Lietuvą ir užsienį, aplankyti tokių vietų, kur galbūt nebūčiau buvusi bei pamatyti įvairių stilių ir pažinti šokių pasaulį plačiąja prasme. Su kolektyvu dalyvavome ir ne viename dideliame renginyje, kurių metu turėjau galimybę pamatyti,  kiek daug darbo ir pastangų reikia, kad gimtų tokie masiniai pasirodymai kaip „Dainų šventė“, „Tafisa“  ir pan.

Šiuolaikinių šokių kolektyve praleidau 7 metus. Atėjus laikui, kuomet reikėjo palikti šios įstaigos patalpas buvo labai sunku. Kadangi supratau, kiek daug man tai reiškia ir kaip nenoriu, jog tai baigtųsi. Buvo gaila palikti kolektyvą, draugus, vadovę, miestą ir suprasti, jog daugiau nebebus pasirodymų, konkursų, to jaudulio prieš lipant į sceną ir begales emocijų nuo laimės iki liūdesio ašarų. Nors ir pasirinkau su šokiais nieko bendro neturinčias studijas, tačiau meilė šokiams ir to aktyvaus gyvenimo trūkumas neleido pamiršti vaikystėje užgimusio hobio. Studijuodama KTU jau pirmaisiais mėnesiais nuėjau į šiuolaikinių šokių studiją KTU „MoDance“, kur dabar šoku jau ketvirti metai. Šokiai tai ir fizinis aktyvumas, kurio mums reikia kasdieniame gyvenime, ir atsipalaidavimo būdas nuo kasdienių minčių ir emocijų, ir vieta, kur sutinki labai įdomių žmonių bei atrandi galimybių. Dabar galiu drąsiai teigti, jog būtent tie 7 metai praleisti „Asorti“ studijoje prisidėjo prie to, kokia esu dabar ir jog niekada nesėdėjau vietoje, o visada judėjau, tobulėjau ir siekiau daugiau.

Paveikslėlis27
Paveikslėlis26
Paveikslėlis28
Paveikslėlis29

Previous
Next

Fausta Klyvytė

Esu Fausta Klyvytė, studijuoju Vilniaus Gedimino technikos universitete 2 – ame kurse. Per šiuos du metus, Vilniaus miestą jau taip pat gerai pažįstu kaip ir gimtuosius Šiaulius. Kadangi Šiauliuose praleidau visą savo vaikystę, todėl suprantama, kad Šiauliai man reiškia labai daug. Vienas iš įsimintiniausių gyvenimo nutikimų – šokių lankymas. Ne veltui yra sakoma, kad šokis – kūno ir sielos menas, išraiškos priemonė bei būdas išlaikyti figūrą. Niekuomet nepamiršiu, kai būdama ketvirtoje klasėje nedrąsiai įžengiau į Šiaulių moksleivių namų, dabar jau Šiaulių menų mokyklos, šokių salę net nenumanydama, kad tiek nemažai išbandymų manęs dar laukia.

Devyni metai šokiuose, pagalvojus, taip greitai prabėgo, bet jie buvo patys įsimintiniausi ir geriausi. Daug įvairiausių emocijų, susipynusių kojų, pasimetimo, bet tuo pačiu ir džiaugsmo, gražių akimirkų, kelionių, o svarbiausia – šokių vadovės paskatinimo siekti savo svajonės. Repeticijos, draugės, su kuriomis iki šiol bendrauju, įvairiaspalviai rūbai ir tas jauduliukas prieš pat pasirodymą ant scenos… Kelionės po visą Lietuvą ir užsienio šalis, tikriausiai nebūčiau turėjusi tokios galimybės tiek miestų ir šalių aplankyti, jei ne šokių pasirodymai – konkursai. Didžiausia dovana, kurią šokiai man davė, yra gebėjimas išreikšti save bei savo asmenybę. Tiek judesiais šokių salėje, tiek realiame gyvenime.

Prieš 2 metus baigusi šiuolaikinių šokių kolektyvą „Asorti“ buvau pasimetusi ir visiškai nežinojau ką toliau daryti ir kaip pasirinkti ką studijuoti. Pirma mintis atėjusi į galvą – toliau šokti ir nesustoti kurti. Šokio pedagogika tuo metu atrodė pats tinkamiausias pasirinkimas. Tačiau neturėdama tiek drąsos parodyti savo šokio prieš komisiją ir pavėlavusi su stojimo datomis, reikėjo rinktis ką kitą. Po ilgo ieškojimo ir mėginimo atrasti save, pagaliau pasirinkau kaip galėčiau savo kūrybą realizuoti. Todėl šiuo metu džiaugiuosi savo pasirinkimu studijuodama Pramogų
industrijas. Galiu drąsiai teigti, kad šios studijos yra tiems, kurie mėgsta kurti, generuoti idėjas, yra nenustygstantys, turi entuziazmo ir nerealių sumanymų, taip pat mėgsta bendrauti, organizuoti renginius, sportuoti, šokti ar domėtis filmais bei jų kūrimu. Tai labai plati specialybė, kurią net sunku apibudinti, kai kas nors paklausia. Šokių lankymas įtakojo mano šį pasirinkimą, kuriuo nesigailiu ir esu be galo laiminga. Laisvalaikiu vis dar šoku ir neketinu sustoti, nes tai man tapo atsipalaidavimo būdu. Svarbiausia turėti drąsos vadovautis savo širdimi ir intuicija bei nenustoti
kurti.

126
125
124
123
121

Previous
Next