Naujoji Panevėžio „Meno“ teatro režisierė ir meno vadovė Monika Klimaitė-Daunienė

Panevėžio „Meno“ teatro režisierė ir meno vadovė Monika Klimaitė-Daunienė

Ar studijoje įgyta patirtis tau padeda gyvenime?

Ryškiausiai tai pajutau tikriausiai tik išėjus iš studijos ir pradėjus studijuoti teatro režisūrą. Kūrybinis procesas, profesionalus požiūris į darbą, pagarba kūrybai ir savo darbui, disciplina – visa tai man jau buvo pažįstama, artima, įprasta, studijoje įdiegta, suformuota, tuo tarpu stebėjau ir stebėjausi, kaip mano kursiokai visa tai bando perprasti ir kaip kokius baisiai nepatogius batus ,,apsiauti”. Taip keista būdavo stebėti, galvodavau, ko čia nesuprast – taigi visa tai ,,savaime aišku”. Pasirodo, ne visiems. Manau, kad  tas studijoje suformuotas požiūris į teatro amatą man leido labai tikslingai, nuosekliai ir ryžtingai (žinant ko tikėtis, suvokiant ir įvertinant visus ,,tykojančius” sunkumus ir nepatogumus) siekti tikslo – tapti profesionalia režisiere.  Ir už tai esu be galo dėkinga studijos vadovams – Daliai ir Virginijui. Ačiū Jums 😉

Kas kelia prisiminimus apie kompaniją šaunią?

  • Ibseno ,,Peras Giuntas”,  Moljeras, spektaklis ,,Miestelėnas bajoras”. Kaip faina buvo jį vaidint – tiesiog vakarėlis ant scenos su paraloniniais perukais.  Matyt, iš tos meilės spektakliui, praėjus dešimt metų, pati ėmiausi šios medžiagos ir kitiems kūriau  tą džiaugsmo vakarėlį 😉 Tiesa, šitų spektaklių ,,Pero Giunto” ir ,,Mietelėno bajoro” tekstus net pažadinta vidury nakties išpyškinčiau. Visų tekstą žinojau. Dar dabar būna prieš užmiegant mintyse tekstą pasikartoju, spektaklius pravarau.
  • Draugai, kurių ne vienas yra išlikę dar nuo ,,Kompanijos šaunios” laikų. Kiekvieną kartą susitikus, pamačius prisimenu, kur prasidėjo mūsų draugystė ir kokį gražų kelią visi nuėjom.

Vilniaus miesto teatro Atviras ratas jaunosios kartos aktorius Tautvydas Galkauskas

Vilniaus miesto teatro Atviras ratas jaunosios kartos aktorius Tautvydas Galkauskas

Ar studijoje įgyta patirtis tau padeda gyvenime?

Taip, įgyta patirtis man labai padėjo gyvenime, kadangi stojau į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, vaidybos studijas. Lankydamas kompaniją šaunią sužinojau kas yra etiudai, galėjau mokytis vaidinti, kurti vaidmenis, spektaklius. Tai suteikė man pasitikėjimo savimi dėl to ką darau ir noriu daryti.

Kas  kelia prisiminimus apie kompaniją šaunią?

Pamenu tokia didelę laisvę, kad per etiudą galiu sukurti ką noriu ir kaip norių, nebijodamas, kad man tai gali blogai atsiliepti. Ten sutikau daug naujų draugų su kuriais bendrauju iki šiol.

Režisierė Eglė Vertelytė

Režisierė Eglė Vertelytė

Režisierės Eglės Vertelytės daugeliui pristatinėti nė nereikia. 2017 metais į lietuvišką kino pasaulį įsiveržusi su režisūriniu debiutu „Stebuklas“ sėkmingai apkeliavo gausybę festivalių ir pelnė ne tik keturias „Sidabrinės gervės“ statulėles, bet ir žiūrovų simpatijas.

 Ar studijoje įgyta patirtis tau padeda gyvenime?

Taip, labai padeda, nes mano darbas tiesiogiai susijęs su kūryba, su aktoriais, su vaidinimu. Studija man ir padėjo tuos dramaturgijos, kūrybos ir vaidybos pagrindus, kurių niekada nepamiršiu. Ir kad man pačiai teko vaidinti ir pačiai būti ant scenos dabar labai padeda iš esmės dirbti su aktoriais. O kad aš kūriau nuo vaikystės etiudus, improvizavau, tai labai padeda, tai iš esmės yra svarbūs  pagrindai. Padeda gyvenime ne tik profesiškai, bet ir asmenine prasme, nes man studija buvo labai svarbi, kai aš buvau vaikas. Tai buvo, kas mane formavo, todėl man labai svarbu, kad buvo tokia bendruomenė, tokie žmonės kaip Dalia ir Virgis, ir visi studijos žmonės, kurie mane supo. Ir tos bendruomenės mintis mane kažkaip palaiko, ir psichologiškai palaiko iki šiol.

Valstybinio Vilniaus mažojo teatro aktorė Neringa Būtytė

Valstybinio Vilniaus mažojo teatro aktorė Neringa Būtytė

,2002 m. baigė Lietuvos muzikos akademiją, Rimo Tumino vadovaujamą aktorių kursą.

,Kai manęs klausdavo, kuo būsiu, sakydavau – balerina ar aktore. Kodėl, nežinau. Nuo mažumės lankiau daugybę įvairiausių būrelių: plaukimo, aerobikos, rankdarbių, pramoginių ir liaudies šokių. Galų gale atsitiktinai pradėjau lankyti vieną dramos būrelį, vėliau jis tapo vaikų dramos studija „Kompanija šauni“, kuriai vadovavo Dalė ir Virginijus Dargiai. Būrelis buvo tikrai rimtas, mes su savo spektakliais važinėdavome į vaikų teatrų festivalius visoje Lietuvoje. Būdavome matomi, pastebimi ir giriami – tai buvo iš tiesų smagu. Atsimenu, per repeticiją laukiu savo išėjimo į sceną, atsigulusi ant žemės užkulisiuose, žiūriu į juodas teatro lubas, prožektorius, štangas, masyvias užuolaidas ir galvoju: „Dieve, duok, kad taip būtų visą gyvenimą, kad būčiau teatre“. Ir tie žodžiai materializavosi: pasirinkau aktorės kelią ir jaučiuosi laiminga“, – sako ne menininkų šeimoje užaugusi V.Būtytė. ( iš interviu ,,Respublikoje” ,,Aktorės Vaidos Būtytės auksinis laikas” , 2014)

Ar studijoje įgyta patirtis tau padeda gyvenime?

Studijoje įgyta patirtis man vienareikšmiškai padėjo žengti tvirtus žingsnius profesionalaus teatro kelyje. Jaučiausi lyg turėčiau kompasą, žemėlapį ir žibintą: ta prasme, jaučiausi turinti tvirtą meninį pagrindą – kaip būsima aktorė, kurį ir gavau absoliučiai nepakartojamų teatro mokytojų Dalios ir Virgio studijoje “Kompanija šauni”.

Koks įdomiausias įvykis įvyko su kompanija šaunia? 

Visam gyvenimui įstrigo atmintin kelių dienų gastrolės Nidoje ir kaip su visa mūsų  kompanija naktį aplankėme senąsias baltų kapines ir lipome į ryškiai pilnaties apšviestas Nidos kopas… To įspūdžio ir atmosferos neįmanoma perteikti žodžiais.

Kas jums kelia prisiminimus apie kompaniją šaunią?

Tuometiniai “Kompanijos šaunios” bendražygiai, draugai, kurie dabar jau yra meno pasaulio kolegos. Matant juos, jų veiklas, kyla ir prisiminimai apie mūsų visų pradžią. Be abejo pats Šiaulių miestas, man asocijuojasi su auksiniu laikotarpiu, praleistu teatro studijoje, už kurį aš esu ir visada būsiu be galo dėkinga vadovams: Daliai ir Virgiui.

Su kuo asocijuojasi “Kompanija šauni”? 

Man asocijuojasi su plačia, nuoširdžiausia šypsena – o tai yra širdies kalba…. Taip, asocijuojasi su ŠIRDIES KALBA.’ (V.Klimavičiaus interviu, 2021, kovas)

Jaunosios kartos teatro režisierius Naubertas Jasinskas

Jaunosios kartos teatro režisierius Naubertas Jasinskas

2020 metų Auksinių scenos kryžių Nominantų sąraše: Pandemijai atsparus teatras: Teatrinė instaliacija „fabrica“.

Ar studijoje įgyta patirtis tau padeda gyvenime?

Tikrai taip. Sunku išskirti konkrečius įvykius ar patirtis. Tačiau visa ko visuma padėjo fundamentą.

Koks įdomiausias įvykis įvyko su kompanija šaunia? 

Įdomių įvykių buvo nemažai (nors sąlyginai studiją lankiau neilgai). Tačiau įsimintiniausias – išleistuvių diena. Turbūt vadovai puikiai prisimins, kai dar nerenovuotame kultūrkes pastate, gretimoje šokių salėje buvo vienas iš ‘kambarių’, kuriame buvome visi susodinti po vieną prie staliukų, mums buvo išdalinta po porciją cepelinų. Ir kol mes tyloje valgėme, visi mus stebėjo ir “užsirašinėjo”. Lyg kokioje laboratorijoje. Nuostabus prisiminimas.

Kas jums kelia prisiminimus apie kompaniją šaunią? 

Vienareikšmiškai – vadovai bei jų didžiulė meilė. (S.Šimonytės interviu, 2021,kovas)

Teatro aktorius Petras Šimonis

Teatro aktorius Petras Šimonis

AAT|Artūro Areimos teatro trupės aktorius nuo 2018 m.

Ar studijoje įgyta patirtis tau padeda gyvenime?

Aišku, kad padeda, nes aš pasirinkau aktoriaus specialybę, aš iš to gyvenu ir susiduriu su tuo kiekvieną dieną. Visa vaikystė iki mokyklos baigimo buvo susijusi su ,,Kompanija šaunia”. Taip gavosi, kad artimiausi žmonės, kurie šiuo metu yra šalia manęs, irgi lankė teatro studiją. Tai neretai iš pokalbių iškyla kažkokie prisiminimai, nuotykiai, etiudai, bajeriai, kelionės ir t.t. Negalėčiau įvardinti kažko konkretaus, tai jau yra persipynę su mano gyvenimu ir karts nuo karto natūraliai iškyla kažkokie juokeliai ir t.t.

Povilas Šimonis – Fizinių mokslų ir technologijų centro jaunesnysis mokslo darbuotojas, rankų šešėlių teatro ,,Budrugana Lietuva” narys

Povilas Šimonis- Fizinių mokslų ir technologijų centro jaunesnysis mokslo darbuotojas, rankų šešėlių teatro ,,Budrugana Lietuva” narys

Ar studijoje įgyta patirtis tau padeda gyvenime?

Tikrai taip. Studija per 10 metų padėjo nemažą mano suvokimo pamato dalį. Kūrybiškas mąstymas, tolerancija, improvizacija seka mane kiekviename žingsnyje. Įvykusi nesėkmė kaskart tampa įkvėpimu kūrybai, augimui, savęs ir aplinkos pažinimui. Kad pavyktų spektaklis ar etiudas reikia, kad kiekvienas žmogus prisiimtų atsakomybę už savo veiksmus, iki galo atliktų savo vaidmenį. Šiuo principu vadovaujuosi tiek kūrybinėse, tiek mokslinėse veiklose. Jei pradedu veiklą, bendro tikslo vardan stengiuosi atlikti ją kuo geriau.

 Kas kelia jums prisiminimus apie Kompaniją šaunią?

Draugai. Beveik visi artimiausi žmonės yra iš Kompanijos šaunios. Su Adelina esame susižadėję, su Petru, Airidu ir Indre nuolat bendraujame. Sesės taip pat lanko/lankė studiją, tad pašnekesiai ir naujos patirtys yra nuolat lydimos bendrų kontekstų ir prisiminimų. (K.Kvitko interviu, 2021, kovas)

Multi Instrumentalists, kompozitorius Remigijus Rančys

Multi Instrumentalists, kompozitorius Remigijus Rančys

Ar studijoje įgyta patirtis tau padeda gyvenime?

Visapusiškai taip! Kadangi esu muzikantas ir daug laiko praleidžiu scenoje, tai dažnai panaudoju įvairius pratimus jauduliui nuraminti ar susikaupti.

Be to, studijoje gavau tokį kaip raktą, su kuriuo galiu bet kur nukeliauti. Taigi atėję į studiją mes nusikeldavome į kokią Afrikos salą, nors tuo metu tas buvo beveik neįmanoma. Tai šiuo karantino metu tas labai praverčia. Kai negali kažkur nukeliauti fiziškai…

Kas jums kelia prisiminimus apie kompaniją šaunią?

Na, studijoje manau mes visi buvome labai artimi ir visada atrodo, kad tą ryšį turėsime amžinai. Ir nors  dabar su kai kuriais žmonėmis ir nesusitinku, vis tiek atrodo, kad vis dar yra tas ryšys. Tai sakyčiau, kad labiausiai kompaniją šaunią man primena žmonės. ( A.Motiejūnaitės interviu, 2021, kovas)

 

Vaikų ir jaunimo teatro studijos ,,Kompanija šauni” buvę mokiniai, kurie šiuo metu savo veiklą sieja su scenos menais

  1. Neringa Vaida Būtytė – Vilniaus mažojo teatro aktorė,
  2. Remigijus Rančys – kompozitorius, multiinstrumentalistas, dalyvauja teatralizuotuose muzikiniuose performansuose,
  3. Eglė Dargytė – teatro mokytoja ir teatro terapistė,
  4. Eglė Vertelytė – kino režisierė, scenaristė, dėsto LMTA;
  5. Marta Dauliūtė – kino režisierė,
  6. Renata Kutinaitė – teatro ir kino aktorė,
  7. Viktorija Cook – dirba filmų industrijoje,
  8. Simas Lindešis – kino režisierius,
  9. Eglė Narbutaitė – performansų ir vizualaus meno autorė;
  10. Natalija Janičkina – teatro ir kino aktorė, modelis,
  11. Vaidotas Bačianskas – Pojūčių teatro aktorius, studijuoja kinų kalbą,
  12. Monika Klimaitė – teatro režisierė,
  13. Povilas Šimonis – mokslininkas ir rankų šešėlių teatro ,,Budrugana Lietuva” narys,
  14. Airidas Janušauskas – video agentūros TURBO vadovas‘
  15. Indrė Juškutė – kino režisierė,
  16. Elvinas Juodkazis – kino aktorius;
  17. Dovilė Rostovskytė – baigė muzikinio teatro aktoriaus specialybę Vilniaus kolegijoje;
  18. Adelina Skalandytė – rankų šešėlių teatro ,,Budrugana Lietuva” aktorė ir teatro edukologė;
  19. Petras Šimonis – A.Areimos teatro, kino bei reklamos  aktorius,
  20. Naubertas Jasinskas – teatro režisierius,
  21. Roberta Linkutė-Blaževičienė – teatro ,,Taškas” ir kino aktorė,
  22. Viktorija Raščiauskaitė – scenaristė, aktorė,
  23. Irma Ribokovaitė – teatro edukologė ir būsima teatro terapistė (mokosi LMTA magistrantūroje),
  24. Monika Abraitytė –teatro vadybininkė,
  25. Julija Kulevičiūtė – Lietuvos Nacionalinio Dramos Teatro Salės administratorė ir savanorių koordinatorė, fotografė,
  26. Kamilė Galkutė – teatro aktorė
  27. Matas Dirginčius – Jaunimo teatro ir kino aktorius,
  28. Kornelijus Stučkus – kino režisierius, šiuo metu studijuoja VU filosofiją,
  29. Tautvydas Galkauskas – Vilniaus miesto teatro Atviras ratas aktorius,
  30. Vaiva Ona Makūnaitė – studijuoja aktoriaus meistriškumą LMTA Klaipėdos fakultete,
  31. Gintarė Guntytė – baigė vaidybos studijas VDU
  32. Rugilė Jankauskytė – studijuoja muzikinio teatro aktoriaus specialybę Vilniaus kolegijoje,
  33. Gerda Remeikytė – studijuoja multimedijų dizainą Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje,
  34. Eglė Poškevičiūtė – būsima scenaristė, studijuoja LMTA, 
  35. Evelina Siniuta – reklaminių filmų aktorė,
  36. Vaidilė Juozaitytė studijuoja aktorinį meistriškumą LMTA