Šiaulių menų mokykla

Kiekvienas atras savo talentą…

Muzikos studija „En-den-du”

Mokytoja – Stanislava Rusevičienė, el. p. stanislava.ruseviciene@siauliumn.lt
Mokytoja – Laura Dudnikienė,  el. p.  laura.dudnikiene@siauliumn.lt

APLANKYKITE MUS FACEBOOK PASKYROJE – ČIA.endendu_titulinis

Mums svarbu, kad tas didelis džiaugsmas dainuoti ir būti kartu lydėtų studijos vaikus visą laiką, nuo repeticijų pradžios iki koncerto. Publikos plojimų šiluma įkvėptų juos tolimesnei muzikinei, meninei veiklai.

Studiją lanko 60 vaikų ir jaunimo nuo 4 iki 18 metų.

I grupę lanko 15 – 18 metų jaunimas. Tai vyriausioji studijos grupė. Kai kurie jos nariai studiją lanko daugiau nei 10 metų. 2017 metais didžioji studijos ugdytinių dalis 12-tokai, tad ir dalyvavims studijos veikloje artėja į pabaigą. Šie vyriausi studijos ugdytiniai dirba net keliomis kryptimis. Jie susibūrę į merginų vokalinę grupę, merginų instrumentinę-vokalinę grupę „BudÀ“ bei vaikinų instrumentinę-vokalinę grupę „Kalnų ereliai“. Šis jaunimas aktyviai dalyvauja miesto renginiuose, festivaliuose, konkursuose, taip pat ir TV projektuose. Yra labai aktyvūs, kūrybiški, atviri ir imlūs naujovėms muzikoje, išbando ir muzikuoja įvairiausiais muzikos stiliais. Instrumentalistai groja netradiciniais sąstatais. Tai „En-den-du“ kolektyvo branduolys ir pasididžiavimas. Džiugu, kad net keli šios grupės ugdytiniai pasirinko profesionalių muzikantų kelią.

II grupėje dainuoja linksmos ir išdykusios 7-11 metų mergaičiukės. Jos labai noriai ir daug mokosi, todėl greitai tobulėja. Ši grupė dalyvauja įvairiuose renginiuse: ne tik festivaliuose, bet ir konkursuose. Savo pasiekimų krepšelyje jos turi daug prizinių vietų diplomų, pelnytų tarptautiniuose bei respublikiniuose konkursuose. Nuo 2015/2016 mokslo metų mergaitės daug groja muzikos instrumentais, todėl jau bando kai kuriose dainose vokalui pritarti „gyvais“ instrumentais. Taip studijoje ketinama pratęsti vyresniųjų muzikavimo tradicijas.

III ir IV grupėse ugdomi 4-7 metų vaikai, lankantys studiją pirmus ir antrus metus. Nors jie yra tik pradinukai ir jų užsiėmimuose daugiau žaidimų nei rimto darbo, tačiau vaikai yra rengiami dalyvauti koncertinėje veikloje, tad jau ne kartą koncertavo didžiojoje scenoje miesto renginiuose bei festivaliuose ir konkursuose. O 2016 m. pavasarį respublikiniame festivalyje Kaišiadoryse savo amžiaus kategorijoje pelnė I-ąją vietą.

Šiaulių moksleivių namų muzikos studija „En-den-du“ yra Baltijos šalių vaikų ir jaunimo populiariosios muzikos atlikėjų festivalio-konkurso „Dainuok, žiemužėle“ (nuo 2006 m) ir Baltijos šalių dainos ir šokio festivalio „Vasaros šėlsmas“  (nuo 2014 m.) organizatoriai.
Plačiau apie šiuos renginius galima sužinoti – ČIA 
 

Muzikos studijos „En-den-du“ gyvenimas Menų mokyklos direktoriaus Kęstučio Šalčio akimis. Daugiau akimirkų – Menų mokyklos socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

 

KONCERTINĖ VEIKLA:

Respublikinis vaikų ir jaunimo populiariosios muzikos konkursas „Pop kopėčios“ Vilnius 2000 m., 2001 m., 2005 m., 2007 m., 2009 m., 2011 m.

TV konkursas „Mažųjų žvaigždčių valanda“ 2002 m.

Dainųdainelė“ 2002 m. ir 2004 m.,

Lietuvos – Latvijos festivalyje „Vyturio giesmė“ ir „Dainų burė 2006“ Klaipėdoje. O taip pat „En-den-du“ yra festivalių dalyvis: „Saulės vaikai“ Šiauliuose, „Laumės juosta“ Palangoje. „Rudens mozaika“ Šiauliuose, kuriame yra laimėjęs tokias nominacijas: „Už aukštą meninį lygį“ 2004 m., „Už sceninės aprangos kultūrą“ 2005 m., „Už originalumą“ 2006 m., „Už geriausią dainos interpretaciją“ 2007 m., „Už sceninę kultūrą“ , „Už originalumą“ 2009 m., „Už muzikinio stiliaus pajautą“ ir „Už ieškojimus ir atradimus“ 2010 m., „Už išraiškingiausiai atliktą dainą“ 2011 m.

2003 m. rudenį kolektyvas buvo išvykęs koncertuoti į Europos pramogų parką Vokietijoje, 2005 m. vasarą dalyvavo Talino miesto dienose Estijoje, o 2009 m. gruodį vykome koncertuoti į Varšuvą Lietuvos dienų renginiuose. 2004 m. gruodį buvo išleista kolektyvo kompaktinė plokštelė „Dainelės iš lentynos“, į kurią sudėtos pačios gražiausios „En-den-du“ dainos. Apie vaikų muzikos studiją „En-den-du“ ne kartą rašė spauda („Lietuvos rytas“, „Šiaulių kraštas“, „Šiaulių naujienos“, „Respublika“, „Naminukas“, „Šiauliaiplius“), rodė TV („Šeštadienio rytas“ TV4, „Gustavo enciklopedija“ LTV, „Saulės miesto žvaigždutės“ ŠTV, „Bumcės pokštai“ S plius, „Mažųjų žvaigždžių valanda“ LTV).

2005 m. „En-den-du“ dalyvo Respublikinėje moksleivių Dainų šventėje „Mes – laisvės vaikai“, kuri paliko neišdildomą įspūdį. 2006 ir 2007 m. vaikų muzikos studija „En-den-du“ surengė I – ąjį ir II – ąjį respublikinį populiariosios muzikos festivalį „DAINUOK, ŽIEMUŽĖLE“, kuris nuo

2008 m. peraugo į konkursą. Jame dalyvavo vaikų kolektyvai ir solistai iš Šiaulių, Vilniaus, Klaipėdos, Kauno, Panevėžio, Mažeikių, Kazlų Rūdos, Kėdainių, Kuršėnų, Palangos, Utenos, Ventspilio (Latvija). „Dainuok, žiemužėle“ rengiamas kasmet. Šiame renginyje jau sudalyvavo apie 3500 dalyvių iš Lietuvos ir Latvijos.

2007 m. vasarą studijos vaikai dalyvavo vaikų vasaros užimtumo projekte „Vasara su Virvyte“, kur susirado daug draugų ir patyrė linksmų ir netikėtų nuotykių. Todėl 2008 m. birželio mėn. „En-den-du“ vaikai su didžiausiu džiaugsmu ir vėl išsiruošė į stovyklą „Vasara su Virvyte 2“. Na, o

2012 m. vasarą stovykla prie Virvytės vėl pakvietė vaikus pailsėti.

2009 m. buvo suorganizuota studijos šeimos šventė „Mes – šeima“. Studijos ugdytinių mamų ir vadovių entuziazmo, užsispyrimo ir nuoširdaus darbo dėka mamos parengė 3 dainas, kurių vienai pačios parašė žodžius, ir 2 kantri stiliaus šokius. Birželio mėn. 14 d. įvyko puiki, džiaugsminga šventė „Mes – šeima“, kuri apvainikavo ilgą studijos „En-den-du“ kūrybinės veiklos laikotarpį. O 2010 m. birželio 12 d. įvyko II – oji šeimos šventė „Mes – šeima“, kurioje tradiciškai skambėjo ne tik geriausios ir naujausios studijos ugdytinių dainos, bet ir vėl savo koncertinę programą parodė pačios šauniausios ir drąsiausios vaikų mamos. Šioje šventėje jos pristatė dainą „Bugi vugi“ su sudėtingais ritmikos, kūno perkusijos elementais, 3 lietuvių liaudies ir 1 kantri stiliaus šokį. Be to, scenoje pasirodė vienas mamos ir dukters duetas bei šeimyninis kvartetas. Šauniosios „En-den-du“ mamos nesustojo tobulėti ir dalyvauti. 2010 m. rudenį dalyvavo Šiaulių apskrities mėgėjų meno festivalyje „Rudens mozaika“ ir tapo laureatėmis.

2012 m. projektas „Laiminga šeima – laiminga vaikystė“ vėl subūrė mamas. Projekto finaliniam koncertui buvo parengta koncertinė programa kartu su vaikais. Liepos 8 d. TAFISA žaidynių metu programa pristatyta visuomenei.

2010 m. „En-den-du“ studijos I-osios grupės ugdytiniai dalyvavo pirmą kartą Lietuvoje ir Europoje organizuotoje vaikų ir jaunimo džiazo dainų šventėje „Jaunoji džiazo banga 2010“, kuri birželio 4-6 dienomis vyko Klaipėdoje. Šis renginys buvo tiesiogiai transliuojamas per LTV.
Sėkmingiausi „En-den-du“ mokiniai per visą studijos lankymo laiką yra sudalyvavę apie 80-90 tarptautinių, respublikinių, TV projektų, miesto renginių. Mokiniai skatinami vardinėmis padėkomis, diplomais.

Mes manome, jog kiekvienas vaikas vertas patirti muzikos džiaugsmą ir galią. Bet kokio amžiaus vaikas turi teisę atrasti ir išreikšti save dainoje ir šokyje.

Vaikai sako, kad jiems smagu „En-den-du“, nes labai patinka dainuoti ir, žinoma, keliauti koncertuoti.

Mums svarbu, kad tas didelis džiaugsmas dainuoti ir būti kartu, lydėtų studijos vaikus visą laiką nuo repeticijų pradžios iki koncerto. Publikos aplodismentų šiluma įkvėptų juos tolimesnei muzikinei, meninei veiklai.

Sveikiname vaikų muzikos studiją „En-den-du“ tapus laureatais Šiaulių apskrities muzikos apdovanojimuose (ŠAMA) ir pelnius GERIAUSIOS METŲ VAIKŲ GRUPĖS VARDĄ.

 

 

 

 

 

 

Dainos ir šokio festivalis „Vasaros šėlsmas 2014“

RASOS LAŠELIAI 2018-11-10

Vakar buvo labai smagi ir nuotaikinga diena 🙂 Šiaulių moksleivių namų studijos "En-den-du" vaikai TV projekte – festivalyje "Rasos lašeliai 2018" Marijampolėje dainavo dvi dainas. Akimirkos iš koncerto. Labai džiaugiamės visais studijos dainininkais – pasirodėte labai labai gražiai 🙂 Dėkojame gausiai palaikymo komandai – studijos "En-den-du" tėveliams, kurie važiavo kartu ir tiems, kurie liko namie ir palaikė mus Šiauliuose 🙂 Dėkojame "Rasos lašelių" organizatorei popchoro "Kotita" vadovei Rasai Burinskienei ir Marijampolės savivaldybei. Na ir koncerto įrašą pakviesime žiūrėti kalėdiniu laikotarpiu per LRT!

Posted by En-den-du, muzikos studija on 2018 m. lapkričio 11 d., sekmadienis

Informacija atnaujinta — 2020-08-26
Scroll To Top