Virtualus konkursas – paroda “Duonos diena”

Šiandien, Vasario 5 d. yra minima Šv. Agotos arba duonos diena. “Nuo seno lietuviai garbino ugnies deivę Gabiją ir kasdieninį maistą – duoną. Šią dieną buvo kepama duona, atliekamos aukojimo apeigos Žemynai ir Žemėpačiui. Tikėta, kad apeigose pašventinta duona pagelbsti kilus gaisrui, saugo nuo ligų, nuo blogos akies…Atėjus krikščionybei senoji lietuvių šventė sutapatinta su Šv. Agotos varduvėmis. Duona šią dieną pradėta šventinti bažnyčiose.” (1)  Konkurso-parodos tikslas buvo pri(si)minti tas sakralines duonos galias, leisti vaikams pajusti tą magiją jų rankose ir pažvelgti šiek tiek kitaip į duonos riekelę, esančią ant kasdienio stalo. 

Šiaulių menų mokyklos projektų administratorės Vilmos Ptašinskienės bei konferencijų ir renginių organizatorės Jovitos Gendvilės inicijuotas Respublikinis neformaliojo ugdymo įstaigų virtualus konkursas-paroda “Duonos diena” sulaukė daugiau kaip 160 dalyvių. Vaikai ir jaunuoliai gamino apsauginius duonos amuletus, kuriais kviečiame pasigrožėti. 

I grupė, iki 9 m. vaikai

II grupė, 10 -14 m. jaunuoliai

III grupė, 15 – 19 m. jaunuoliai

Šiaulių menų mokyklos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija rinks nugalėtojus trijose amžiaus grupėse. Taip pat, bus renkami trys nugalėtojai, surinkę daugiausia žiūrovų “Patiktukų” (“Like”). Už savo mėgstamiausią duonos amuletą galite balsuoti Menų mokyklos Facebook paskyroje. 

Visi nugalėtojai bus skelbiami Vasario 15 d. mūsų Facebook paskyroje ir šiame puslapyje. 


Facebook


AČIŪ UŽ DALYVAVIMĄ!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *